Spotkanie rozpoczęło się wczesnym rankiem. Zebraliśmy się przed główną bramą, skąd wszyscy razem ruszyliśmy w stronę wyspy lemurów. Na miejscu, po przeprawie łódką przez wodę, każdy uczestnik mógł częstować zwierzęta ich ulubionymi smakołykami, czyli suszonymi żurawinami. Smakołyków nie było zbyt wiele, bo lemury muszą „dbać o linię” i dobrą kondycję.  Bardzo dziękujemy p. Zbyszkowi Wysockiemu (opiekunowi lemurów) za miłe i ciekawe opowieści o tych zabawnych mieszkańcach warszawskiego Madagaskaru.

 

 

 

Menu lemurów to głównie seler naciowy, cykoria, sałata lodowa, jabłko, melon i arbuz. Jak widać zwierzaki mają bardzo dobry apetyt i rzeczywiście  nie ma co przesadzać z frykasami.

Kolejnym punktem programu było spotkanie z alpakami. Te miłe i ciekawskie zwierzaki będą od przyszłego roku pomagać dzieciom z problemami. Jak poinformowała nas p. Ewa Zbonikowska ( nasza PREZES),  już wkrótce Fundacja PANDA rozpocznie przygotowania do alpakoterapii.

Alpaki są podobne do lam, ale są od nich mniejsze i mają dużo grubszą wełnę. Niektóre panie klubowiczki były bardzo zainteresowane prowadzeniem warsztatów  tkackich dla dzieci.

Zdaniem terapeutów  kontakt z alpakami pomaga w walce z nadciśnieniem, autyzmem, depresją czy skutkami stresu. Wprowadza też w dobry humor. I to się potwierdziło, bo po spotkaniu z alpakami,  ze zdwojoną ochotą, radośni i uśmiechnięci  udaliśmy się do Słoniarni, gdzie p. Ryszard Topola opowiedział o ostatnich wydarzeniach w zoo oraz o jego najmłodszych mieszkańcach.

Stałym elementem czerwcowych spotkań w ZOO jest śniadanie, które tym razem przygotowała piekarnia PUTKA – sponsor rodziny bazyliszków.  Smakowite wypieki na długo zostaną w naszej pamięci. DZIĘKUJEMY!

Smaczne i zdrowe marchewki dla alpak przekazała nam firma EnviroSolutions.