DOKTOR ZOO -
niezwykła terapia z udziałem zwierząt

PIERWSZE ZAJĘCIA W LIPCU 2020r


Zapraszamy na zajęcia dedykowane dzieciom:

  • z rozpoznanymi cechami ze spektrum autyzmu
  • ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi
  • wrażliwym, nieśmiałym i wycofanym
  • wychowankom Domów Dziecka

Alpaki, osły, wielbłądy, owieczki, także inne drobniejsze zwierzęta różnych gatunków z naszego ZOO - umilą chwile i dodadzą zdrowia wielu dzieciom. Terapeutyczna rola Naszych Braci Mniejszych została potwierdzona w licznych i wieloletnich badaniach.

Dlaczego zwierzęta? I jak one to robią, że je kochamy?

Swoim wyglądem, spojrzeniem, zachowaniem potrafią wzbudzić sympatię ludzi, szczególnie tych najmłodszych - dzieci. Kontakt dzieci ze zwierzętami ma ogromne znaczenie, bo może ułatwić im kontakt i komunikację z drugim człowiekiem - jeśli mają z tym trudność. Wciąż jest jeszcze zagadką, w jaki sposób dzieci postrzegają niezwykłość zwierząt, lecz faktem jest, że mają taką zdolność, i to pozwala im okazywać zwierzętom akceptację i nawiązywać z nimi bliskość, która może uzdrowić.

Szósty zmysł?

Przeprowadzone badania dowodzą, że upodobanie osób autystycznych do zwierząt wywodzi się z wielozmysłowego charakteru świata zwierzęcego.
Dla tak unikalnych, czułych i nietuzinkowych dzieci sposób zachowywania się zwierząt wydaje się być bardziej czytelny i przewidywalny od sposobu postępowania ludzi opartego na grach, programach i standardach, dalekich od natury.

Informacje o Programie DOKTOR ZOO oraz cennik

Zajęcia są prowadzone od poniedziałku do piątku przez wykwalifikowanych terapeutów - pedagogów posiadających certyfikaty alpakoterapii, oraz przez współpracowników Fundacji Panda, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

W soboty i niedziele do zagrody Doktora ZOO zapraszamy wszystkich chętnych!

Zobacz: