Species360 ZIMS - analiza danych w ogrodach zoologicznych i akwariach.

Ponad 1100 ogrodów zoologicznych, akwariów i instytucji dzikiej przyrody w 96 krajach na świecie  korzysta ze Species360 ZIMS.

Jest to oprogramowanie  do zarządzania informacjami zoologicznymi, mające pomóc osiągnąć najlepsze rezultaty w zakresie hodowli zwierząt i ochrony zagrożonych gatunków. Zgromadzone w systemie ZIMS informacje są zintegrowane z główną bazą danych, tworząc bogaty katalog wiadomości, który  zawiera miliony zapisów dotyczących ponad 22 000 gatunków i 10 milionów pojedynczych zwierząt.

Dane dotyczące lokatorów naszego ZOO gromadzi i wysyła Dział Hodowlany.
„Dane osobowe” :) zwierząt, takie jak: wiek, płeć, pochodzenie, miejsce urodzenia, okoliczności śmierci, a także  informacje o przebytych chorobach – pozwalają w wielu przypadkach dobierać pary w ten sposób, aby nie doszło do kojarzenia zwierząt spokrewnionych,  a młode osobniki  nie dziedziczyły wad i były dorodne oraz zdrowe. 

Warszawskie ZOO dołączyło do kampanii #WhichFish, organizowanej przez EAZA (European Association of Zoos and Aquaria).
Zrównoważone pozyskiwanie ryb i bezkręgowców morskich do akwariów jest bardzo ważną kwestią zarówno dla zaspokajania potrzeb edukacyjnych i estetycznych zwiedzających, jak i dla aspektu zapewnienia bioróżnorodności w prezentowanym w ZOO ekosystemie.

Przybywajcie ryby i bezkręgowce morskie – wampirzyce piekielne, pierścienice czerwone, kikutnice giganty i astropytony… Czekamy na was :)