Czy wiecie, że... nosorożec indyjski obsłużył pierwszy rejs PLL LOT do Delhi? Przeczytajcie koniecznie i poznajcie Kubę oraz jego historię!  :)

LOT Polish Airlines zainaugurowały wczoraj późnym wieczorem rejsy z Lotnisko Chopina do Delhi w Indiach.
Pierwszy boeing 787-9 Dreamliner wystartował ze stołecznego lotniska po godzinie 23:00, a członkiem obsługi naziemnej, który umożliwił statkowi powietrznemu opuszczenie stanowiska był… indyjski, pancerny nosorożec o imieniu Kuba! #KubawLSWORLD
Spostrzegawczy pasażerowie wylatujący w pierwszy lot do Delhi zauważyli z pewnością podobiznę nosorożca, która została umieszczona na bokach holownika wchodzącego w skład naszej floty specjalistycznych pojazdów handlingowych na płycie lotniska Chopina.

Wiecie, że holownik Trepel Challenger 700 (czyli ten, na którym znajdują się podobizny Kuby) należący do LS Airport Services jest największym tego typu pojazdem w Polsce?

Dzięki swoim parametrom może holować i wypychać samoloty o wadze do 600 ton, a zatem doskonale poradzi sobie ze wszystkimi statkami powietrznymi jakie przylatują na warszawskie lotnisko Chopina. Specjalistyczna jednostka dodaje również wysokiego komfortu operatorom.

Aby zwrócić uwagę na wielką moc holownika postanowiliśmy zrealizować przy okazji oddania jednostki do eksploatacji jeden z projektów specjalnych  :)

Kuba dołącza do naszej lotniczej rodziny!

Kuba – to od niedawna nowy członek rodziny LS WORLD. Nosorożec indyjski, z którym już zdążyli się oswoić pracownicy na Lotnisku Chopina w Warszawie zachwyca swoim majestatycznym wyglądem i sposobem zachowania wszystkich odwiedzających warszawski ogród zoologiczny przy ulicy Ratuszowej.

Kilkunastoletni samiec nosorożca indyjskiego - Kubuś - urodził się 29 lutego zatem obchodzi urodziny co 4 lata – najbliższe w 2020 roku. Grube fałdy skóry na jego ciele układają się na kształt pancerza, czemu gatunek zawdzięcza swoją druga nazwę – nosorożec pancerny. Wbrew pozorom jednak Kuba jest bardzo delikatny i wrażliwy na ukąszenia meszek i komarów, stąd konieczność ciągłych kąpieli w glinianej sadzawce i smarowanie olejkiem waniliowym.

Adopcja Kuby przez LS Airport Services to wynik współpracy firmy z fundacją Fundacja PANDA działającej na terenie Warszawskie ZOO. Dzięki pracy fundacji warszawskie schronienie dla zwierząt z całego świata rozwija się i zachwyca zwiedzających swoim rozmachem.

Dzięki naszej pomocy także Kuba ma zapewnioną odpowiednią opiekę i warunki do życia. Poprzez współpracę z funkcjonującą na terenie warszawskiego Ogrodu Zoologicznego od 1990 roku fundacją PANDA, LS Airport Services wspiera pracę i pośrednio wpływa na rozwój tego powstałego blisko 90 lat temu azylu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zarówno z nocnej obsługi lotu inaugurującego do Delhi jak i zdjęć z warszawskiego ZOO - poznajcie Kubę i... latając bądź odwiedzając ogród zoologiczny pamiętajcie o zdjęciach i korzystaniu z hasztaga #KUBAwLSWORLD ✈️❤️