Niezwykłe spotkanie  Biura Promocji Emiratu Ras Al Khaimah z biurami podróży w warszawskim ZOO

25 maja 2022, po zamknięciu podwojów warszawskiego ZOO, grupa biur podróży miała niezwykłą okazję posłuchać ciekawostek ze świata zwierząt oraz nowinek z emiratu Ras Al Khaimah. Atrakcjami wieczoru było podziwianie stada antylop oryks. Pani Tilda Tornkvist, Destination Tourism Development Manager z Ras Al Khaimah Tourism Development Authority RAKTDA  uroczyście odebrała z rąk zarządu Fundacji PANDA ogrodu zoologicznego certyfikat adopcji stada oryksów, które zamieszkują warszawskie ZOO oraz podziękowania za finansowe wsparcie. 

Antylopy oryks żyją na terenach pustynnych emiratu i są wizytówką emiratu Ras Al Khaimah.

Oryksy uznane są za gatunek wymierający w naturze, dlatego bardzo ważna jest ich ochrona w ogrodach zoologicznych. Tym bardziej cieszą nas maluchy oryksów szablorogich, które przyszły na świat w naszym ZOO. Ich plan na przyszłość, to zdrowo się rozwijać i wyruszyć do innych europejskich ogrodów, by stworzyć udane związki i działać na rzecz przetrwania gatunku, a kolejne osobniki mogły zasilić populację i powrócić do naturalnego środowiska. Dziękujemy Biuru Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah za wsparcie w tym trudnym procesie” – powiedziała Maria Krakowiak z Zarządu Fundacji PANDA w warszawskim ZOO.

Poprzez adopcję oryksów chcemy podkreślić, że emirat Ras Al Khaimah to miejsce unikalne przyrodniczo, bardzo mocno nastawione na promocję walorów naturalnych tego regionu. Wsparcie ochrony tych zwierząt jest częścią strategii emiratu, która oparta jest nie tylko na promocji natury, walorów przyrodniczych ale także ochronie przyrody poprzez przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju”. powiedział Raki Phillips CEO Biura Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah.

Strategia emiratu Ras Al  Khaimah określa konkretne działania mające na celu zapewnienie długoterminowego zrównoważonego rozwoju, które bezpośrednio przyczynią się do krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć w zakresie ochrony środowiska. Główne zasady zrównoważonego rozwoju turystyki w Ras Al Khaimah obejmują: dostarczanie autentycznych doświadczeń turystycznych poprzez ochronę i konserwację środowiska, skupienie się na całej branży, tak aby zapewniła zarówno efektywność  ekonomiczną, jak i zrównoważony rozwój, ustalanie celów środowiskowych w oparciu o minimalizację śladu węglowego przemysłu i przyczynianie się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju wytyczonych przez ONZ. Komentując wprowadzenie nowej strategii, Raki Phillips, CEO Biura Promocji i Rozwoju Turystyki Emiratu Ras Al Khaimah, powiedział:Dalekosiężne skutki pandemii spowodowały, że obecnie bardziej niż kiedykolwiek istnieje potrzeba przyspieszenia naszego programu rozwoju eko-turystyki. Jednak zamiast koncentrować się tylko na jednym obszarze – na środowisku – rozszerzyliśmy nasze podejście, aby zająć się wszystkimi aspektami zrównoważonego rozwoju, od zachowania kultury i dobrego samopoczucia psychicznego pracowników po protokoły branżowe i redukcję emisji dwutlenku węgla. Nadszedł właściwy czas, aby zasygnalizować inwestorom branżowym, że należy pamiętać przede wszystkim o środowisku podczas inwestycji i rozwoju hotelarstwa w destynacjach turystycznych.”

Strategia dotycząca zbalansowanej turystyki jest następstwem wcześniejszego ogłoszenia przez władze ponad 20 nowych inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju atrakcji turystycznych w całym emiracie, oznaczających inwestycję o wartości pół miliarda dirhamów. Projekty te wpisują się w nową strategię rozwoju emiratu Ras Al Khaimah, który swoją atrakcyjność opiera na przyrodzie, przygodzie i autentyczności.  Wszystkie inwestycje w Ras Al Khaimah są tworzone zgodnie ze standardami i procesami zrównoważonego rozwoju w oparciu o współpracę z EarthCheck, globalnymi ekspertami ds. środowiska, aby współtworzyć i wdrażać praktyki, które są odpowiedzią na  palące problemy branży związane ze zmianami klimatycznymi. Biuro współpracuje także z American University of Ras Al Khaimah, w celu zmiany programu nauczania związanego z turystyką oraz uruchomiło akcję „Green Hotels Rating”, której celem jest osiągnięcie 100% zintegrowanego zrównoważonego rozwoju we wszystkich hotelach Ras Al Khaimah.

O emiracie Ras Al Khaimah:
Ras Al Khaimah, jedno z najszybciej rozwijających się miejsc turystycznych na świecie, szczyci się bogatą kulturą i długą historią sięgającą 7000 lat. Emirat ten wyróżnia się  unikalnymi zabytkami archeologicznymi i zapierającymi dech w piersiach widokami, od złotych, piaszczystych  plaż, pustynnych dolin i zielonych gajów palmowych  po góry  z najwyższym szczytem w kraju Jebel Jais (1934 m. npm).

Zdjęcia z Emiratu: https://brand.raktda.com/web/38bc3d79fbd071f1/images-to-share--2022-/

Więcej o Ras Al Khaimah Tourism Development Authority (RAKTDA):

Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Emiratu Ras Al Khaimah (RAKTDA) powstało w maju 2011 jako organizacja rządowa. Zadaniem biura jest rozwój infrastruktury turystycznej, ustanowienie tego Emiratu destynacją o światowej  klasie dla pobytów wypoczynkowych oraz biznesowych, stworzenie zrównoważonych możliwości inwestycyjnych oraz  polepszenie życia mieszkańców. Do osiągnięcia tych celów RAKTDA posiada rządowy mandat  do licencjonowania, monitorowania i regulowania branży turystycznej i hotelarskiej.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Kontakt w Polsce: Paulina Kossakowska, paulina@raktda.com