Może jesteśmy już o krok od normalności, może już wkrótce będziemy spotykać się częściej, może …..
Bądźmy dobrej myśli, bo pomimo wszystko spotkaliśmy się w bardzo pokaźnej grupie – żądnej wrażeń i przygód  :-)

Po tradycyjnym „Putkowym” poczęstunku ruszyliśmy w afrykańską podróż do Hipopotamiarni na spotkanie z  Hugonem. Niełatwo jest opisać wrażenia. Tete-a- tete z najniebezpieczniejszym zwierzęciem świata to coś, co zostaje długo w pamięci. Nawet dla tych, którzy wielokrotnie uczestniczyli w prawdziwym afrykańskim safari, jedynym komentarzem było – WOW!

Kolejnym etapem podróży była wyprawa w poszukiwaniu naszego skarbu narodowego – czyli żółwia błotnego.  Żółwie  wpisane są do Polskiej czerwonej księgi gatunków zagrożonych wyginięciem.

W warunkach naturalnych obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania i obserwacji mogących powodować płoszenie i niepokój żółwia błotnego. Zwierzęta te są bardzo płochliwe; widząc lub wyczuwając intruza – błyskawicznie, po mistrzowsku, odpływają i nurkują, chowając się w wodnej toni. Nasze ogrodowe żółwie nie są tak bardzo lękliwe, gdyż często mają okazję spotykać swoich opiekunów przynoszących im smakołyki. To nie znaczy, że łatwo je zobaczyć – trzeba mieć dużo szczęścia.

Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie będzie równie atrakcyjne i pełne emocji.

PANDA