W piątek 7 czerwca spotkaliśmy się w warszawskim ZOO, aby już po raz 15-ty wspólnie uczcić wyjątkowy dzień, Dzień Dziecka. Akcja ma charakter międzynarodowy i odbywa się na terenie ogrodów zoologicznych w wielu krajach. Specjalnymi gośćmi wydarzeń są nieuleczalnie i przewlekle chore oraz niepełnosprawne dzieci. Na „Wieczór Marzeń” zaprosiliśmy 300 młodych bohaterów oraz ich bliskich, nierzadko z najodleglejszych zakątków Polski. Dla naszych wyjątkowych gości przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, niespodzianek i upominków. Czy dobrze się bawili? Jeśli głośny, radosny śmiech dziecka, roziskrzone oczy oraz szeroko otwarta z zachwytu buzia są wyznacznikiem dobrej zabawy to tak, bawili się rewelacyjnie!

Każdy mały gość otrzymywał na wejściu pamiątkową przypinkę oraz torbę pełną prezentów i słodkości. Zaraz po oficjalnym otwarciu imprezy rozpoczął się występ magika – pana Tomasza Pałasza. Ten charyzmatyczny iluzjonista sprawił, że dzieci doświadczyły czarów na własnej skórze i uwierzyły, że czasem niemożliwe staje się możliwe… Cudowne sztuczki oraz rewelacyjna interakcja z widownią wprawiły wszystkich w zachwyt.

Potem przyszła pora na występ zaprzyjaźnionego Teatru Lalka, połączony z mnóstwem dodatkowych atrakcji. Podczas przedstawienia dzieci były zapatrzone i zasłuchane, ale kiedy aktorzy zainicjowali zabawę w przeciąganie liny, nikt już nie mógł usiedzieć na miejscu. Zabawa rozkręciła się na całego!

Mniej więcej w połowie wieczoru nadszedł czas na kolejną jubileuszową niespodziankę. Na stoły wjechały dwa ogromne, przepięknie udekorowane torty. Na ten widok wszystkim ślinka napłynęła do ust, więc zrobiliśmy przerwę na delektowanie się słodkościami i zbieranie energii na dalsze atrakcje.

Następną z nich były magiczne warsztaty chemiczne z panią Magdą Osial. Spektakularne eksperymenty, wspólna zabawa poprzez naukę – tutaj każdy malec mógł na chwilę wcielić się w rolę naukowca i brać udział w zaskakujących doświadczeniach. Dzieci były zachwycone!

O gorącą atmosferę pod koniec imprezy zadbał Ricky-Lion, charyzmatyczny muzyk pochodzący z Kongo, który na polanie zaaranżował wioskę afrykańską z bębnami, śpiewami i tańcami. Urzeczone dzieci dały się ponieść wspólnej szalonej zabawie. Temperatura powietrza i emocji była tak wysoka, że skończyło się na beztroskim polewaniu się wodą. To była piękna kulminacja dziecięcej radości!

Oczywiście oprócz występów artystycznych, podczas „Wieczoru Marzeń” na dzieci czekał cały szereg innych atrakcji, m.in. gigantyczna dmuchana zjeżdżalnia oraz tor przeszkód dla mniejszych gości. To tutaj można było do woli skakać, szaleć i całkowicie zapomnieć o ograniczeniach związanych z chorobą. Podobnie rzecz się miała z Euro-bungee, gdzie jednocześnie na kilku trampolinach dzieci wznosiły się do nieba. Szczęśliwe opowiadały, że czuły się jakby latały!

Jak co roku, za sprawą profesjonalnych wizażystek, zachwycone dziecięce buźki zamieniały się w prawdziwe dzieła sztuki – zwierzątka, bajkowe postaci, superbohaterów i wiele wiele innych. Można też było sobie zrobić czarodziejski tatuaż. Długa kolejka ciągnęła się także przed fotobudką, gdzie każdy mógł sobie zrobić zdjęcie-pamiątkę z tego magicznego wieczoru, dobierając przeróżne śmieszne akcesoria.

Dzieci mogły także doświadczyć bliskich spotkań ze zwierzętami, bo nie tylko zwiedzały tego wieczoru za darmo całe ZOO, ale także mogły pogłaskać i wziąć na ręce m.in. węża, jaszczurkę czy pająka.

A to ciągle nie koniec niespodzianek, bo na małych gości czekały jeszcze gigantyczne bańki mydlane, stelaże ze śmiesznymi zwierzęcymi kolorowankami, zabawa z niezwykłą innowacyjną maszyną muzyczną – musiconem, a także z kolorową chustą Klanzy oraz spotkania z policjantami, strażakami i ratownikami medycznymi. Oczywiście nie zabrakło też ogniska, na którym można było sobie upiec kiełbaskę. Oprócz tego podniebienia naszych gości cieszyła cała masa innych smakowitości – słonych i słodkich bułeczek, pączków, lodów, owoców, musów owocowych i różnego rodzaju napojów.

7 czerwca warszawskie ZOO stało się na kilka godzin bajkową krainą szczęśliwości. Atmosfera była magiczna, zabawa beztroska, a dziecięca energia niespożyta! Mamy nadzieję, że nasze maluchy bawiły się do utraty tchu i choć na chwilę zapomniały o troskach i swojej niepełnosprawności. Że tego dnia, otoczone życzliwymi im ludźmi, przeżyły prawdziwie niezapomniane chwile.

Dziękujemy Fundacji „Dziecięca Fantazja”, która współorganizowała to wyjątkowe jubileuszowe wydarzenie. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a także cudownym wolontariuszom. Organizacja imprezy dla ciężko chorych dzieci i ich rodzin nie byłaby możliwa bez wspaniałych sponsorów i darczyńców, którzy wsparli nasz „Wieczór Marzeń”.

Dziękujemy przede wszystkim pracownikom Warszawskiego ZOO, którzy pomogli nam w organizacji, Działowi Dydaktycznemu, Marcinowi Siewieskiemu, Łukaszowi Kołeckiemu,…. naszej ochronie i Makowi Łaskiemu.

Firmy Hipp i Zielona Budka  jak zwykle wsparły nas swoimi produktami.