Dzieciaki kochają zwierzaki. I SMYK także!

„Dlatego włączamy do swoich działań również takie, które mają na celu dobro zwierząt i ochronę naszej planety, a jednocześnie angażują dzieci i wprowadzają je w świat ekologii.

Dbamy o to, by stale zwiększać swój udział w odzyskiwaniu tworzyw sztucznych, dlatego wprowadzamy do swojej oferty produkty wytworzone z materiałów z recyklingu. Nowoczesne technologie pozwalają uzyskać z przetworzonego plastiku tkaniny wysokiej jakości oraz miękkie i elastyczne wypełnienia, co umożliwia tworzenie linii ekologicznych produktów, zarówno ubrań, które mamy już w swojej kolekcji, jak i zabawek.

Taką nowość proponujemy tej jesieni. Marka SMIKI wprowadziła do oferty kolekcję uroczych pluszowych zwierzątek wykonanych w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu butelek PET. Nazwa kolekcji „Pet loves PET!” odzwierciedla ideę jej stworzenia. Do wyprodukowania zabawek nie było potrzeby użycia żadnych nowych tworzyw sztucznych. Nawet nici, którymi zszyto pluszaki pochodzą z odzyskanego materiału!

W kolekcji znajdziemy takie zwierzątka, jak: LEW, SŁOŃ, MAŁPKA, LEOPARD, MIŚ KOALA, MIŚ PANDA. Kolekcja jest dostępna wyłącznie w sklepach SMYK oraz na smyk.com

Aby zrobić jeszcze więcej dobrego, postanowiliśmy część dochodu ze sprzedaży kolekcji „Pet loves PET!” przeznaczyć na potrzeby mieszkańców Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Wspólnie z dziećmi – które są adresatami kolekcji – będziemy opiekować się ośmioma zwierzętami. Oto one: FLAMING Pinki, LEMUR Julianek, SURYKATKA Smykatek, GEPARD Wilma, KANGURZYCA Smika, KROKODYL SYJAMSKI Witek, SZYMPANS Zarno, WIELBŁĄD Goplana”.

Do zobaczenia w ZOO!