Wspólnymi siłami Fundacja PANDA i Warszawskie ZOO  zorganizowało wiele miłych uroczystości i aktywności dla tych, którzy mimo niesprzyjającej pogody, przyszli, by świętować to wydarzenie. Oprócz oficjalnych gości  (w tym: prezydenta Rafała Trzaskowskiego, przedstawiciel Rady Miasta Warszawy, Biura Ochrony Środowiska) gościem specjalnym był legendarny aktor – Daniel Olbrychski.

Mamy nadzieję, że obietnice złożone przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego zostaną zrealizowane, a prezydent powiedział:

„Jesteśmy dumni, że nasze ZOO istnieje już 95 lat. Chcemy dalej inwestować w to miejsce. Trwają już prace projektowe na obiekt dla niedźwiedzi polarnych oraz wybiegi dla lwów i tygrysów. Podpisaliśmy też umowę na projekt nowej małpiarni. Myślę, że patroni tego miejsca – Antonina i Jan Żabińscy – ucieszyliby się z tego, jak dziś wygląda ZOO i jak się rozwija”.

Na przygotowanym przez Olgę Zbonikowską-Żmudę i Daniela Olbrychskiego wieczornym spotkaniu w Willi  Żabińskich poznaliśmy nigdzie niepublikowane listy Państwa Żabińskich.  Niestety, gabaryty salonu w Willi nie pozwalają na zaproszenie większej niż 30-osobowej grupy, dlatego liczymy, że latem będzie możliwość organizacji takiego spotkania dla szerszej publiczności – na  połaciach pięknego Ogrodu przy Willi.