Do grona Ambasadorów fundacji dołączył dr n. med Artur Biel- specjalista chirurg ortopeda - traumatolog, mgr rehabilitacji.

  • Absolwent Warszawskiej AWF i AM.
  • Wieloletni pracownik Kliniki Ortopedii i Traumalogii Narządu Ruchu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
  • Wykładowca Warszawskiej AWF, adiunkt Almamer, dziekan WSM.
  • Kajakarz klasyczny, członek Kadry Narodowej  smoczych łodzi, wielokrotny mistrz Polski, mistrz Świata w 2014r.
  • Skoczek spadochronowy, nurek techniczny i bezdechowy, pilot paralotni i helikoptera.
  • Od wielu lat wykonawca licznych akcji sportowo - charytatywnych.
  • W 2023r jako pierwszy człowiek na Świecie przepłynął samotnie z Polski na fiordy Norwegii na skuterze wodnym.

Tytuł Ambasadora przyznawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla naszego ZOO, ale też podejmujących wiele szlachetnych akcji na rzecz osób pokrzywdzonych przez los.

Doktor Artur Biel w zupełnie niewiarygodny sposób łączy swe wypełnione „ po brzegi„ życie zawodowe z działalnością charytatywną i realizowaniem niebanalnych pasji. 

W 2023r doktor Biel jako pierwszy człowiek na Świecie przepłynął samotnie z Polski na fiordy Norwegii na skuterze wodnym. Przygotowuje się obecnie do przepłynięcia jako pierwszy człowiek w historii trasy z Nowego Jorku do Polski na specjalnie przygotowanej łodzi.

Jego wyprawy możecie obserwować na stronie FB : 3 Seas Expedition.

Przychodnia ortopedyczno - rehabilitacyjna doktora – Rehexpert, od 11 lat jest honorowym opiekunem – sponsorem naszego stadka pelikanów. A od przyszłego roku wspomoże nas w organizacji alpakoterapii . Dziękujemy Panie Doktorze i gratulujemy tytułu !

ALPAKOTERAPIA

Fundacja PANDA zgodnie z wcześniejszymi planami postanowiła zbudować ośrodek alpakoterapii pod nazwą „doktor ZOO”.

Stajenka dla alpak.
Wiata dla alpak do przeprowadzania zajęć podczas deszczu.

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Dr Artur Biel jako specjalista od rehabilitacji będzie nadzorował prowadzenie zajęć terapeutycznych, ale nie tylko…. Od wiosny ruszy nowy projekt wsparcia dzieci autystycznych, których nie będzie stać na terapię – dla nich zorganizujemy zbiórkę pieniędzy, a gł

Na tym spotkaniu klubowym, jak na każdym poprzednim – poznawaliśmy także zwyczaje lokatorów ZOO. Na spotkanie z wielbłądami, zebrami, osłami somalijskimi i, oczywiście, alpakami zabrał nas Adam Banaszek – opiekun zwierząt kopytnych. Dr Artur Biel również nam towarzyszył i już zaprzyjaźnił się z pierwszą alpaką, którą poczęstował przysmakiem :)

Goplana, Mania, Helga

 

Laura, Beretta

 

dr Artur Biel i fan klub ZOO

 

dr Artur Biel z Maciejem Kulińskim. Doktor jest inicjatorem zbiórki na rzecz Macieja, który po porażeniu prądem stracił możliwość chodzenia i obie ręce.