Tematem przewodnim naszego wrześniowego spotkania Klubu były żyrafy.                                    

W królestwie zwierząt żyrafy symbolizują  piękno, tajemnicę, cierpliwość, elegancję, inteligencję, ochronę, współpracę, wdzięk oraz rycerskość.

Takie też są nasze żyrafy, poruszające się wytwornie po wybiegu ku zachwytowi rzeszy zwiedzających Ogród.

Justyna – to najstarsza (8 lat), najwyższa i najjaśniejsza wśród samic. Bez trudu można ją odróżnić od reszty.

Anastazja – (6 lat)  jest dość zdystansowana i trochę nieufna. Potrzebuje więcej czasu, żeby zaakceptować nowe sytuacje i osoby.

Malawi – ma najciemniejsze łaty ze wszystkich; już nie najmniejsza, może ciut mniejsza od Anastazji - ale trzeba się mocno przyjrzeć, żeby tą różnicę zobaczyć.

Karim -  jest najjaśniejszy, bo to jeszcze młodziak, ale wcale nie najmniejszy. Od razu widać, że ma dosyć potężną budowę ciała, masywne nogi, większą narośl kostną na głowie i grubsze, większe rogi – wszystko wskazuje na to, że z czasem wyrośnie na dorodnego, pięknego samca.

O żyrafach można opowiadać bez końca. Opiekun tych zwierząt w warszawskim ZOO, pan Rafał Rak, udzielił odpowiedzi  na wszystkie ciekawe, łatwe i „trudniejsze” pytania zadane na spotkaniu przez Klubowiczów.

Teraz już wiadomo, że to najwyższe ssaki na Ziemi, które mają najdłuższą szyję i największe serce, a jeść mogą nawet 20 godzin na dobę. Śpią najczęściej na stojąco – i wyspać się mogą nawet przez jedyne 10 minut. A jak sprawnie kopią swoimi dużymi kopytami! Może nawet potrafiłyby dorównać na boisku Robertowi Lewandowskiego :) Kto wie, kto wie…

                                                                            DZIĘKUJEMY