KOLORY MARZEŃ – tak można zatytułować wystawę motyli zgromadzonych w naszym pawilonie bezkręgowców. Motyle symbolizują duszę, szczęście, natchnienie, piękno, a także przemianę – zewnętrzną i wewnętrzną. Przemiana z poczwarki w motyla jest niezwykłym cudem natury. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć motyla, który po raz pierwszy w życiu rozprostowuje skrzydła.

Piękne kolory skrzydeł mają swoje biologiczne i praktyczne znaczenie: działają odstraszająco, ułatwiają kamuflaż, pomagają skutecznie zachwycić samicę bądź odgrywają rolę w termoregulacji.

Największą atrakcją wystawy będzie Blue Morpho – motyl z Ameryki Południowej o niezwykłym niebieskim ubarwieniu. Jego skrzydła, z milionami maleńkich łusek, potrafią wytworzyć zjawiskowy metaliczny połysk, a u pełnym powabu samic dodatkowo wykazują opalizację.

Czy po obejrzeniu wystawy – wzbogaceni o wzniosłe uczucia piękna i zachwytu – również doznamy przemiany? Czy tak jak motyl, po raz pierwszy w życiu rozprostowujemy szeroko swoje ramiona ku osobliwości natury?

A może wyrosną nam skrzydła? :-)
No cóż, sprawdźmy to :-)

Zachęcamy do zwiedzania.

Fundacja PANDA po raz trzeci organizuje wystawę
motyli egzotycznych.