Prosimy Cię o wsparcie, w tym trudnym dla wszystkich czasie związanym z kwarantanną spowodowaną epidemią koronawirusa. Prowadzone przez nas bary oraz sklep z pamiątkami już ponad miesiąc są zamknięte, kumulując duże straty. Duża część dochodów Fundacji pochodziła z darowizn od sponsorów, ale i ich kondycja też nie jest najlepsza. Kilka firm zrezygnowało już z „adopcji zwierząt”…

TY możesz nam pomóc – każda złotówka się liczy! Dzięki TOBIE będziemy mogli nieść pomoc dalej.

Wesprzyj nas na zrzutka.pl

Fundacja Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego PANDA cały dochód przeznacza na poprawę warunków bytowych zwierząt w warszawskim ZOO, organizację zajęć terapeutyczno-edukacyjnych, edukację ekologiczną oraz pomoc zagrożonym wyginięciem zwierzętom na świecie.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą wpłaconą kwotę, a w wyrazie wdzięczności, przy wpłacie od 100 zł podarujemy Ci maseczkę ochronną z logo naszej Fundacji.

https://zrzutka.pl/uploads/chipin/emnbfu/awards/s292d2e3d0a7dee8.jpeg

W tym roku Fundacja PANDA obchodzi jubileusz 30-lecia działalności. Co roku dzięki środkom pochodzącym z akcji „adopcji” zwierząt, organizacji imprez, działalności sklepiku z upominkami oraz restauracji TEMBO i baru BELWEDEREK możemy uatrakcyjnić nasz Ogród, poprawiając warunki ekspozycji zgodnie z zasadami dobrostanu zwierząt. Staramy się żeby Ogród był miejscem niezwykłym, gdzie chętnie spędza się czas, zdobywając jednocześnie wiedzę ekologiczną.

 

Żyrafiarnia – rozbudowa, remont, modernizacja

jdd7513cb4c674ce.jpeg

h6cb81faa8e9c44f.jpeg

 

Budowa wybiegu australijskiego

k724bb17592de688.jpeg

 

Budowa wybiegu, domków afrykańskich, „sanatrorium” termalnego niepełnosprawnych bocianów

l638a4e61bd81045.jpeg

 

Remont i rozbudowa pawilonu dla nosorożców

if2adabed26f201a.jpeg

fd307a31f87a8010.jpeg

 

Słoniarnia – zakup słoni, wyposażenie sypialń, aranżacja areny dla słoni i holu głównego

k15a7b67621a301d.jpeg

p2a1aca607e7ea93.jpeg

 

Małpie wyspy + całoroczne pawilony dla lemurów i gibońców

kf66b10e560ebfd1.jpeg

p23eec3f4655f807.jpeg

cdcbe6db72e582e0.jpeg

 

Wspieramy ochronę gibbońców górskich w Parku Narodowego Kon Ka Kinh  Wietnamie.

Gibbońce (Nomascus sp.) – należą do naczelnych zagrożonych wyginięciem, wpisanych do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i objętych konwencją CITES.

 

Wspieramy ochronę dzioborożców północnych Indiach

Dzioborożce zagrożone są wyginięciem, dość rzadko się rozmnażają, naturalnie są rozprzestrzenione w dużych odległościach od siebie. Są monogamiczne, mają długi sezon lęgowy (od marca do sierpnia), który wymaga intensywnej opieki rodzicielskiej. Gniazdują w dużych drzewach z miękkim drewnem z istniejącymi już zagłębieniami. W okresie lęgowym pary dzioborożców znajdują odpowiednią dziuplę. Zamurowują błotem i odchodami wejście do dziupli, ale przed końcem budowy samica wchodzi do dziupli, i wtedy samiec kończy budowę, zostawiając niewielki otwór, przez który karmi rodzinę. Ta biologia dzioborożców sprawia, że są niezwykle podatne na polowania, a wylesianie powodują utratę siedlisk, co oznacza spadek populacji i zanik miejsc gniazdowania.

wac6d62d277a2a44.jpeg

j522756e07ebbd93.jpeg

 

Na ratunek zwierzętom Australii!

Przekazaliśmy darowiznę w wysokości 3000 AUD do Australijskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych ZAA, które koordynuje akcję ratowania pokrzywdzonych w pożarze zwierząt.

wfeafbde8a6802ad.png

 

Wspieramy ochronę płazów tropikalnych

Celem wsparcia jest utrzymanie poza środowiskiem naturalnym wybranych gatunków płazów (które w naturze by wyginęły), po to aby można je było z powrotem wypuścić do naturalnego środowiska, jeśli minie zagrożenie i pozostaną odpowiednie dla płazów miejsca do ponownego zasiedlenia. Współpraca z ICUN SSC Amphibian Specialist Group (ASG) i Amphibian Ark (AArk), czyli Płazia Arka.

 

Wspieramy ochronę goryli w Afryce

W Afryce odnotowano alarmujący wzrost liczby kłusowników polujących na goryle. Niezbędne są fundusze na wzmocnienie patroli w miejscach najintensywniejszych nielegalnych polowań.

ld0d78834ae6c280.jpeg

 

Profesjonalne zabawki dla zwierząt

Zwierzęta w naturze praktycznie się nie nudzą. Większość czasu spędzają na żerowaniu, szukaniu pożywienia lub przemierzaniu ogromnych odległości, by spotkać samicę bądź samca swojego gatunku. W ogrodach zoologicznych jest inaczej - jedzenie podane :) I w dodatku smaczne oraz zdrowe, bo o odpowiednio zbilansowaną dietę i o regularne pory karmienia dbają troskliwi opiekunowie zwierząt.

Aby skuteczne zachęcić do aktywności fizycznej i treningu umysłowego, konstruowane są zabawki, wymyślane i produkowane przez wyspecjalizowane firmy. Takie przedmioty są zazwyczaj drogie, bo muszą posiadać stosowne certyfikaty.

Od dziś weselej będzie na wybiegach słoni, nosorożców pancernych i w basenie niedźwiedzi polarnych.

d3ddbd9fc2abef96.jpeg

 

WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM ZOO FUNDACJA NIEUSTANNIE ZAPEWNIA BOGATSZY STÓŁ.

q435b5a09559bfe8.jpeg

 

Zajęcia dydaktyczne ZOOuniwerek

Cykl wykładów i warsztatów dla młodzieży w wieku 12-15 lat – współpraca z Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej SGGW oraz Instytutem Zoologii PAN

lc6b2f62a55bf2eb.jpeg

 

Półkolonie dla dzieci

„CAŁY ŚWIAT W PIGUŁCE” – CZYLI W PIĘĆ DNI DOOKOŁA ŚWIATA”

r747449463fbf63e.jpeg

e164e86c8fb988a3.jpeg

ob9b4edd39a2bcdb.jpeg

 

Klub Miłośników Warszawskiego ZOO

Klub zrzesza osoby pragnące wiedzieć więcej o zwierzętach, poznać ZOO „od kuchni”, dowiedzieć się, na czym polega praca opiekunów zwierząt oraz racjonalne metody hodowli gatunków zagrożonych wyginięciem.

aa26ab0fa0db5eec.jpeg

h09ee3d20e1d396f.jpeg

 

Zajęcia terapeutyczno-edukacyjne

Nieodpłatne zajęcia dla podopiecznych

  • Onkologii Szpitala Pediatrycznego WUM wraz z Fundacją Ronalda McDonalda
  • „Latająca Akademia”
  • „Pomoc Autyzm”
  • Przedszkola „Zaczarowane ziarenko” dla dzieci przewlekle chorych
  • Fundacji „Dziecięca Fantazja”
  • Fundacji „Spełniamy Marzenia”
  • Fundacji „Uskrzydlamy”
  • Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii
  • Szkoły Przysposabiającej do Pracy w SOSW Nr 2 w Płocku

Kontakt ze zwierzętami pozytywnie wpływa na dzieci. Wspomaga ich rozwój psycho-ruchowy, wzmacnia poczucie własnej wartości i samoocenę oraz motywuje do samodoskonalenia. Dodatkowo, dziecko opiekując się wybranym zwierzęciem poznaje, czym jest empatia, oraz uczy się odpowiedzialności. Dlatego można powiedzieć, że zooterapia usprawnia procesy wychowania i mądrej socjalizacji.

 

Akcje charytatywne

DREAMNIGHT  „Wieczór Marzeń”

Akcja ma charakter międzynarodowy i odbywa się na terenie ogrodów zoologicznych w wielu krajach. W tym szczególnym dniu do ZOO przybywają wyjątkowi goście - nieuleczalnie i przewlekle chore oraz niepełnosprawne dzieci – aby wspólnie uczcić Dzień Dziecka.

Z każdym rokiem impreza cieszy się coraz większą popularnością, a młodych gości z najodleglejszych zakątków Polski wciąż przybywa!

md3c0b705a74947c.jpeg

l3727dab60d060c8.jpeg

w18dff3b3488e4ba.jpeg

y3a86ddcc47650df.jpeg

z1032b0c1927375e.jpeg

 

„Poznaj słonia jeszcze bliżej”

Wraz z Zespołem Onkologii Szpitala Pediatrycznego WUM i Fundacją Ronalda McDonalda realizujemy projekt „ZOObacz słonia jeszcze bliżej”, pokazującego małym pacjentom i ich rodzinom, że z chorobą onkologiczną można wygrać.

i2b51b525dbaa24a.jpeg

i64d1eb3d46003ac.jpeg

 

Fundacja PANDA liczy na Twoją pomoc

Załóż naszą maseczkę i bezpiecznie wspomóż mieszkańców warszawskiego ZOO - Panda. Fundacja Panda.

ef5568443e2659eb.jpeg

Wesprzyj nas na zrzutka.pl